Podsumowanie

Test na orientację i sprawność Biała Cobra przeszedł już do przeszłości!
Dziękujemy bardzo za udział! Wielki brawa dla wszystkich uczestników! Wystartowało 45 osób w 25-ciu zespołach!!! Większość ekip wróciła z kompletem punktów. Każdy się wykazał!!!

Od strony organizacyjnej muszę oficjalnie podziękować Ani i Krzysztofowi Ziejewskim za udostępnienie domu(jako bazy) oraz ogromne zaangażowanie we wszystkich składowych…Krzyśka większość w domu nie widziała: długo szukał punktów w lesie: ale może kojarzycie go ze ścieżek leśnych!? Ania tymczasem dzielnie aktywnie czuwała w bazie (tak pyszne ciacho i herbatka to jej sprawka).
Wielki dzięki dla Przemka Wojtalika: SUPER Dyplomy i utrzymanie strony internetowej to tylko jedne z licznych wyrazów aktywności…
W całości imprezy pomagał Kuba Skotnicki (tym razem w bazie) współbudował trasę, pomocny na szóstkę z plusem!!!

Ze sportowego punktu widzenia: po długich analizach przyznajemy ex æquo pierwsze miejsce. Chłopaki walczyli ze sobą na całej trasie (startowali w odstępie 18min), by na mecie zameldować się w podobnej różnicy minut! Musimy poprawić system pomiaru czasu!
Także Słąwomir Ćwirko i Jacek Wąsicki zwolnieni są z wpisowego na DAJAR Czarna Cobrę Rogaining 8h 23 sierpnia 2014r.
Po analizie śladu ekipy „wyczesuj.pl” śmiało mogę powiedzieć że trasa mogła nawet mieć mniej niż 10km. Widzę wyraźnie 9,6km i wszystkie PK zdobyte!
Co do samych PK (punktów kontrolnych) nie sposób jest dogodzić wszystkim! Jedni wolą miłe łatwe punkty by precyzyjnie napierać, inni krzaczory, bagniska i chaszcze…)
Na Cobrze PK nie są łatwe, ale staramy się żeby były w miejscach charakterystycznych!!!
Musi być radość ze znalezienia jak i niedosyt gdy któregoś nie uda się namierzyć…w myśl zasady: „licz kroki, wyznaczaj azymuty, obserwuj ukształtowanie terenu…” i do zobaczenia na Zielonej Cobrze!!!
Łukasz Żmiejko