Podsumowanie

Kolejna Biała Cobra została zakończona!

Bardzo dziękujemy Radzie Osiedla Rokosowo za udostępnienie znakomitej bazy! W tym miejscu chcemy też podziękować wszystkim „anonimowym” sympatykom, bez których Cobra nigdy nie odbyłaby się w takiej formie!

Bardzo się cieszymy, że byliście zadowoleni!

W lesie już nie wisi żaden „lampion”, zostały natomiast po Was ślady na śniegu!

Na trasie tradycyjnej w okolicy 2 PK przyjmujemy oficjalnie, że tak się Wam tam podobało, że po potwierdzeniu PK postanowiliście jeszcze zwiedzić wszystkie okoliczne górki 😊. Prowadzone jest też śledztwo, kto zabrał wszystkie ciastka z szałasu 😊

Wracając do nazwy mapy („NieZaWodna Grodna”), a trasa tradycyjna zdołała się już z pewnością zorientować, że sam strumyk o nazwie Grodna nie jest głęboki i problematyczny, gorsza jest jednak jego podmokła okolica… Wszystkie krytyczne uwagi zaakceptowane przez „kartografa” odnośnie drobnych niedoskonałości mapy – są już naprawione!

Analizując wyniki, na pewno zastanawiacie się, jak zrobić trasę w 1h i 23 minuty bez innego środka transportu! Postaramy się zrobić taką symulację testu na ekranie, jak podeślecie nam swoje ślady w formacie gpx!

Jeśli nie zgłosicie żadnych uwag do wyników, to staną się one ostateczne w dniu 28.01.2019r.

Nasze wnioski z wyników: trasa nazywa się tradycyjna, a jest na niej dużo rodzin, widać że nawet najszybsza para małżeńska ze Szczecina postanowiła tak spędzić sobotnie przedpołudnie… ciekawe czy przed ślubem też się tak wszyscy zdążyli poznać w ekstremalnych warunkach, jak na Białej Cobrze😊

Jeśli dla kogoś z uczestników trasy rodzinnej było za łatwo albo za krótko, to jest to ten właśnie moment, gdzie trzeba zapisywać się na trasę tradycyjną… I tutaj jest taki przykład naszych stałych bywalców ze Stowarzyszenia Grot Koszalin, którzy ukończyli z dziećmi Złotą Cobrę rodzinną i wtedy narzekali, że im było za mało, a teraz z dziećmi w wieku 4 i 7 lat przeszli trasę tradycyjną i mówią, że jest w sam raz!

Na trasie rodzinnej nie będzie już więcej „ozdobnych dziurkaczy”, a przyszła edycja – ciut łatwiejsza.

Przy tej edycji Białej Cobry budowniczy ma na swoją obronę to, że jednak daleko było od bazy do lasu, a główne ścieżki na Górze Chełmskiej wszyscy doskonale znają, więc postanowił troszkę „bokiem puścić uczestników”.

Czekamy na Wasze zdjęcia i ewentualne relacje! Postaramy się je opublikować i to nawet te krytyczne!

Mamy nadzieję, że taka forma spędzenia wolnego czasu Wam pasuje. Będziemy się starać, żeby w Cobrach na jednej trasie mogli się sprawdzić „biegacze”, jak i wszystkie osoby lubiące aktywnie spędzać czas, a podobnych inicjatyw w naszym regionie nie jest za wiele.

Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Stopa Słupsk organizuje w Słupsku 20.04.br. Pazurek Gryfa oraz 11.05.br. w Łupawie Pazur Gryfa. Aby nie kazać uczestnikom wybierać, postanowiliśmy w tym samym terminie nie przeprowadzać Zielonej Cobry. Na chwilę obecną, prawdopodobnie Zielona Cobra odbędzie się 27.04.br. O wszystkich szczegółach dowiecie się wcześniej, bez obaw! Zastanawiamy się nad wieloma aspektami, gdyż tradycyjnie byłoby więcej punktów (a w tym te dobre i gorsze bo – „stowarzyszone”).

Pewne natomiast jest, że 13 lipca 2019 odbędzie się Czarna Cobra w Bukowie Polanowskim. Informujemy, że bardzo serdecznie pod swoje ramiona przyjęło Nas Nadleśnictwo Polanów! Pewnie zabraknie w języku polskim słów do opisania, jak tam jest ładnie 😊 Poza trasą 50 km zgłoszonej do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, powstanie trasa rowerowa, trasa piesza 25 km, trasa piesza 10-12 km oraz trasa rodzinna! Warto już dziś sobie ten czas zarezerwować! Trwają rozmowy ze sponsorami. Chcemy zaprojektować na tą okazję jakąś super koszulkę do pakietu startowego😊

Dziękujemy Wam raz jeszcze za udział w Białej Cobrze! Fajnie, że jest dla kogo „działać”! A wszystkie wyżej omówione kwestie można przesyłać na adres: zmijaczek@wp.pl

Do zobaczenia!!!